Zavařená cuketa

Zavařená cuketa

Směs ze zavařené cukety je možné použít do těstovin, na špagety, do různých směsí se sojovým masem, nebo třeba na topinky.

Ingredience:

1,5 kg nastrouhané cukety

4 cibule

6-8 stroužků česneku

125 ml oleje

3 lžičky soli

3 polévkové lžíce cukru

2 polévkové lžíce octu balzamico

5 polévkových lžic worcesteru

2 polévkové lžíce sojové omáčky

chilli kečup

koření na grilovanou zeleninu


Postup:

  1. Nejdříve zapneme troubu na 180 stupňů.
  2. Následně si připravíme vysoký plech, na kterém na oleji zpěníme nakrájenou cibuli a česnek. Po chvíli přidáme cuketu a necháme několik minut restovat.
  3. Posléze ke směsi dodáme sůl, cukr, ocet balzamico, worcester, sojovou omáčku, chilli kečup a koření na grilovanou zeleninu. Vše promícháme a pečeme v troubě asi 40 - 50 minut.
  4. Poté směs přendáme do zavařovacích sklenic a plech, na kterém jsme ji pekli, opláchneme. Pak na dno onoho plechu nalijeme studenou vodu, do které vložíme zavařovací sklenice se směsí a zaváříme v troubě asi na 200 stupňů.
  5. Když pozorujeme, že ve sklenicích začnou létat bublinky (asi po 10 minutách), cuketová směs je hotová. Plech tedy můžeme vytáhnout z trouby. Nakonec každou sklenicí rychle hrkneme nahoru a postavíme ji na víčko.


* Pokud byste zavářěli několik dávek, vždy je potřeba žhavou vodu z plechu vylít a přidat novou studenou. Sklenice by totiž mohly prasknout.

Sdílejte tento příspěvek s přáteli
Mgr. Tereza Vaňurová
Komentáře (0)
Zanechat komentář