Mandlové mléko za minutu

Mandlové mléko za minutu

Mandlové mléko je zdravější alternativou k mléku kravskému. Má totiž vysoký podíl vitamínů, minerálů, včetně vitamínu E, manganu, magnésia, selenu, vlákniny, zinku a kalcia. Mandlové mléko má navíc nízkou hladinu kalorií, je bez laktozy, lepku, kaseinu, cholesterolu a neobsahuje žádné nasycené mastné kyseliny.

Ingredience

  • mandlové máslo
  • voda
  • libovolně: datle, sirup, vanilka, kakao

Proč je mandlové mléko zdravé?

1. Pomáhá s udržením váhy
Jeden hrnek mandlového mléka obsahuje pouze 60 kalorií oproti mléku kravskému, které jich má 146, což je více než dvakrát větší množství. Proto je mandlové mléko vhodné pro ty, co si chtějí udržet váhu.

2. Přispívá ke zdravému srdci
V mandlovém mléce není žádný cholesterol ani nasycené mastné kyseliny. Také má nízkou hladinu sodíku a vysoký podíl zdravých tuků, jako jsou omega 3 mastné kyseliny, které se typicky nachází v rybách, ale i ve lněných semínkách. Což pomáhá předcházet vysokému krevnímu tlaku a problémům se srdcem.

3. Neovlivňuje krevní cukr
Mandlové mléko má nízkou hladinu sacharidů, což znamená, že výrazně nezvýšuje hladinu krevního cukru a redukuje riziko cukrovky. Díky nízké hodnotě glykemického indexu tělo využije sacharidy jako energii a nebude je v těle ukládat ve formě tuků.

4. Pomáhá při trávení
Mandlové mléko obsahuje jeden gram vlákniny v jedné porci, což je důležité pro zdravé trávení.

5. Udržuje zdravé kosti
Mandlové mléko obsahuje 30% doporučené denní dávky kalcia a 25% doporučené denní dávky vitamínu D, tyto dva prvky v kombinaci snižují riziko osteoporozy, artritidy a zajišťují zdravé kosti a zuby.

6. Jednoduchá příprava
Mandlové mléko můžete lehce připravit doma. Buď klasickým způsobem za použití mandlí, které jsou rozmixovány s vodou nebo můžete zvolit rychlejší variantu s použitím mandlového másla.
1 láhev


Na přípravu mléka budeme potřebovat mandlové máslo, vodu a mixér. Na jednu vrchovatou lžíci mandlového másla se přidává asi jeden hrnek vody. Přísady rozmixujeme a máme mandlové mléko hotové. Já mandlové mléko využívám do smoothie, a proto mi vyhovuje řidší konzistence, jelikož do smoothie přidávám další přísady, které mi zajistí hustotu nápoje. Ovšem pokud chcete mandlové mléko na pití, pak by bylo vhodnější přidat více mandlového másla, tak aby bylo mléko hustší a výraznější. Následně můžete mléko osladit datlemi, sirupem či přidat vanilku nebo kakao a vytvořit si tak čokoládové mandlové mléko. Mléko vydrží v lednici asi 2 týdny :-)
Sdílejte tento příspěvek s přáteli
Mgr. Tereza Vaňurová
Komentáře (0)
Zanechat komentář